DSC04487 DSC04488 DSC04486 DSC04485 DSC04484 DSC04483 DSC04481 DSC04479 DSC04475 DSC04473 DSC04471 DSC04465

 

De commissie kon na veel vergaderingen en geschreven stukjes geplaatst op o.a. de Z.O en in de Schakels toch het sein geven: “Het magische getal 40 is bereikt de feestavond gaat door!”

En wat hebben de bijna 60 aanwezigen zichtbaar genoten! Het begon met een ongedwongen inloop met een praatje, een kopje thee/koffie of een frisdrankje. Op verschillende plekken waren werkstukjes van gemeenteleden neergezet. Piet Jouwsma kwam met prachtige glas in lood voorbeelden. Er was een groepje dames die al heel wat jaren schilderen en er waren ook nog beelden gemaakt van speksteen. Zo rond zes uur konden we gaan genieten van een Chinees Thais buffet. Er werd heerlijk gegeten en er was genoeg voor iedereen. Na de maaltijd kregen alle “kunstenaars” even gelegenheid om over hun hobby te vertellen. Dirk Qualm begon met het ons wegwijs maken in het ent proces van o.a. appelbomen. Na afloop van de avond konden we allemaal zo’n boompje kopen en de opbrengst kwam ten goede voor de gemaakte onkosten. Dank je wel Dirk! De dames van het schildergroepje vertelden daarna enthousiast over hun hobby ( zeer uiteenlopende verhalen o.a over nat geworden schilderijen in de kelderruimte van Wilhelminaoord) Daarna gaf Piet Jouwsma uitleg over het glas in lood werk.  Er hingen een paar prachtige voorbeelden. Het was ondertussen bijna acht uur en achter het podium gordijn werd alles in gereedheid gebracht voor een verrassend optreden; Wim v.d.Wal met dochter Rieneke gingen voor ons zingen. Geweldig wat een mooi duo, wij genoten ervan maar ook zijzelf hadden spontaan gereageerd op ons verzoek om een bijdrage te leveren aan deze avond. Na hun eerste optreden was het nu tijd voor de veilingmeester Jaap v.d.Heide. Hij deed dat weer op zijn eigen enthousiaste en onderhoudende wijze en bracht zo de verschillende items op een leuke manier aan de “bieder” .Wim en Rieneke zongen nog een paar liederen met o.a een ontroerend nummer van Marco Borsato. Toen tenslotte alle items “verkocht” waren kon de secretaresse Gea Schotanus het verheugende nieuws brengen dat deze avond geheel kostendekkend was door het geweldige bieden van de aanwezigen. Dank allen voor uw komen, de vrijwilligers/activiteitenleden en dank aan Tjitte Bijl voor de gastvrijheid!

DSC04464 DSC04461