In deze maand hebben we de verhalen over Elia gelezen uit 1 Koningen 17, 18, 19 en 21. De ‘mantel’ van takjes als achtergrond verwijst naar de profeet. Daarvoor een schaal met zand. Dit verbeeldt het leven in een woestijn.

 

1 Koningen 17

De tulp staat symbool voor gebed: Elia roept tot God.
Daarbij een flesje Olie en een kom meel.
Het zand in de schaal staat voor de woestijn.

 

1 Koningen 18

De rechtopstaande tulp staat voor Elia die bidt tot God.De gebogen tulp staat voor de baalpriesters; zij buigen naar de aarde.
Op de voorgrond zien we de gevolgen van de strijd: scherven en bloedvergieten.

 

1 Koningen 19

De schikking geeft eenzaamheid weer. De gedraaide takken wijzen op neerslachtigheid en het zand is de woestijn waarin Elia zich bevindt.

 

1 Koningen 21

Deze zondag is eerste zondag van de 40 dagen tijd. Zowel in het verhaal van Elia, als in het verhaal van Jezus staat een onrechtvaardig oordeel centraal. In de schikking staan naast elkaar de mantel van Elia en het Kruis van Jezus. Daarvoor: judaspenning als symbool voor verraad, de appel als symbool voor de zonde en de schaal met water als symbool voor het schijnproces.